+48 888 516 466
kontakt@alaodjazza.pl

Moje metody pracy

Created with Sketch.

Praca z psami problemowymi powinna obejmować wszystkie aspekty życia psa. Od zdrowia i diety poprzez codzienne wspólne aktywności, na znajomości psiej komunikacji kończąc. Skupianie się tylko i wyłącznie na niepożądanym zachowaniu i zamianie go na takie, które Ci się podoba, nie przyniesie długotrwałego skutku. Napędem do różnych problematycznych zachowań u psów są ich emocje, których nie potrafią wyrazić/rozładować inaczej, niż zachowując się *jakoś*. Jest dla mnie priorytetem, aby nauczyć Cię widzieć prawdziwe *Ja* Twojego psa, poznać jego najważniejsze potrzeby i komunikaty. Żebyś rozumiał/a, że kiedy Twój zwierzak robi coś, co Ci się nie podoba, to widzi w tym głębszy sens.

Sposób, w jaki pracuję z Tobą i Twoim psem oparty jest głównie na wzmocnieniu pozytywnym, budowaniu zdrowej relacji opartej na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Kładę nacisk na Twoją naukę rozumienia psiej mowy ciała, abyś wiedział/a, co mówi do Ciebie Twój pies 🙂 Współtworzę projekt edukacyjny Co Mówi Pies?™, w ramach którego tworzymy treści do nauki Psiego Języka. Naucz się jeszcze lepiej mówić po psiemu – Klik! Pokazuję i zachęcam do stosowania metody małych kroczków, która opiera się na stopniowaniu wymagań odnośnie psa. Są one indywidualnie dobierane do danego osobnika, dzięki czemu Twój pies może przechodzić proces przemiany w swoim własnym rytmie. Uczę Ciebie i Twojego psa sięgania do innych niż dotychczasowe, ale bardziej skutecznych strategii działania.

Nie stosuję w szkoleniu przemocy fizycznej ani psychicznej, a wszystkie ćwiczenia odbywają się zawsze w miękkiej obroży lub wygodnych szelkach. Narzędzia takie jak kolczatki, łańcuszki zaciskowe, obroże elektryczne oraz wszystkie inne, których działanie opiera się na sprawianiu bólu lub dyskomfortu potępiam, odradzam i nie stosuję. W każdym przypadku mają skutki uboczne, burzą poczucie bezpieczeństwa psa i zmniejszają jego zaufanie do Ciebie.

Zaznaczam, że wychowanie pozytywne w moim rozumieniu nie jest wychowaniem bezstresowym. Tutaj tłumaczę to szerzej – KLIK!
Uświadamiam, jak ważne dla poczucia bezpieczeństwa psa jest ustalenie zasad, których wytłumaczenie psu i dalsze egzekwowanie należy do Twoich obowiązków, jako Opiekuna. Posłuchaj, jak ustalić zasady bez przemocy – KLIK! Pies powinien dobrze wiedzieć, na co mu pozwolisz, a co już wykracza poza Twoje granice komfortu. Zasady czynią psi świat zrozumiałym, pewnym i bezpiecznym. z kolei Ciebie czynią osobą, którą pies obdarza zaufaniem, chętnie wykonuje Twoje polecenia i szuka Twojego wsparcia w trudnych sytuacjach. Uczę Cię, jak ważne jest dawanie psu przestrzeni do samodzielnego dokonywania wyboru, a nie tylko kontrolowanie go komendami. Dzięki najnowszej wiedzy o psiej psychice i emocjach, z pełną świadomością pokazuję, że można żyć z psem na luzie, bez ustawicznego wydzielania psu wszystkich ważnych dla niego rzeczy 😉

Przez lata pracy nauczyłam się, że posłuszeństwo i komendy nie są remedium na problemy. Mogą stanowić pomocny dodatek, ale prawdziwe rozwiązanie problemów Twojego psa jest możliwe tylko dzięki holistycznemu podejściu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *